لامپ ویدئو پروژکتور

لامپ ویدئو پروژکتور مهمترین اجزا ویدئو پروژکتور است که تاثیر به سزایی در نمایش تصویر دارد. اگر تخصص کافی در این حوزه داشته باشید می توانید بهترین مدل لامپ ویدئو پروژکتور را تشخیص دهید و سال ها نیاز به تعویض نخواهید داشت. اما اگر آشنایی کافی ندارید اصلا نگران نباشید، زیرا تمامی نکات لازم برای انتخاب یک لامپ مناسب را برای شما توضیح داده ایم. همچنین با خرید از مراکز معتبر دیگر نگران هیچ چیز نخواهید بود.

لامپ ویدئو پروژکتور استوک

شرکت پروژکتور کالا همواره از لامپ های اورجینال استفاده می کند. همچنین دارای انواع لامپ ویدئو پروژکتور استوک اروپایی است. اما چه زمانی لامپ ویدئو پروژکتور را باید تعویض کرد؟

 1. طول عمر لامپ کاهش یابد.
 2. شدت روشنایی دستگاه به شدت افت کند.
 3.  اگه برنری با وات مختلف برای شما استفاده شود باعث می شود  که قسمت BALLAST دستگاه جریان بیشتری داشته باشد و در نتیجه خواهد سوخت و به سایر قسمتهای دستگاه شما آسیب خواهند رساند.
  حتی امکان دارد به برد اصلی دستگاه صدمه بزند زیرا که یک ولتاژ فیدبک از بالاست به برد اصلی دستگاه بر میگردد.

لامپ ویدئو پروژکتور اورجینال را از کجا خریداری کنیم؟

برای خرید لامپ ویدئو پروژکتور اصلی یا اورجینال بهتر است به مراکز معتبر و بزرگی همچون پروژکتور کالا اعتماد کنید.تمامی محصولات اصلی و جانبی پروژکتور کالا اللخصوص لامپ ویدئو پروژکتور این شرکت دارای ضمنات نامه و اصالت کالا می باشد.

چگونه بفهمیم لامپ ویدئو پروژکتور اورجینال است؟

برای تشخیص لامپ ویدئو پروژکتور اورجینال از تقلبی راه های متعددی وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • خرید از فروشگاه های معتبر
 • پس گرفتن داغی یا قطعه یا لامپ خراب خودتان
 • ضمانت گارانتی لامپ در فاکتوری که تحویل می گیرید به همراه مهر شرکتی که از آن خرید می کنید.
 • زمانی که دستگاهتون رو که تحویل می گیرید روشن کنید و چک کنید شدت نوری که قبلا را داشته به همان کیفیت است.

اگر شما در هنگام خرید لامپ دستگاه خود به این موارد دقت کنید، می توانید بهترین لامپ مورد نیاز خود را تهیه کنید. اما در صورت عدم رعایت این موارد ممکن است برای شما مشکل پیش بیاید. زیرا این امکان را دارد لامپی که تهیه می کنید اورجینال نباشد و تقلبی باشد. این گونه امکان دارد به دستگاه شما آسیب وارد شود.

1آیا در ویدئو پروژکتور استوک از لامپ دست دوم استفاده می شود؟
خیر، در مراکز معتبر مانند پروژکتور کالا از لامپ نو وسایلی استفاده می شود.
2آیا لامپ کم مصرف برای دیتا پروژکتور وجود دارد؟
بله، روشنایی که در تصویر نهایی می بینید از سمت لامپ ویدئو پروژکتور است. کم شدن تصویر ویدئو پروژکتور یکی از نشانه های پایان عمر مفید لامپ است. روی هر دستگاه ویدئو پروژکتور در نزدیک لامپ یک تصویر یک چراغ وجود دارد که در زمان فرا رسیدن تاریخ پایان عمر لامپ روشن می شود. زیر نظر داشتن و چک کردن ساعت کارکرد دستگاه نیز به شما کمک می کند تا تاریخ پایان عمر مفید لامپ را تا حد زیادی تشخیص دهید.
3آیا لامپ کم مصرف برای دیتا پروژکتور وجود دارد؟
بله بعضی از لامپ ها دارای مصرف کمتری هستند و عمر بیشتری نیز دارند.
4طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور چقدر است؟
طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور حدودا بین 1000 تا 10000 ساعت است.
5قیمت لامپ ویدئو پروژکتور چقدر است؟
قیمت لامپ ویدئو پروژکتور به برند آن بستگی دارد اما از 1,200,000 تومان شروع می شود به بالا.

لامپ ویدئو دیتا پروژکتور اورجینال

در ادامه لازم است که به این پرسش پاسخ دهیم. از کجا متوجه شویم که مغزی کار گذاشته شده است؟ برای پاسخ به این سوال به پشت لامپ نگاه کنید، معمولا لامپ هایی که مغزی انداخته می شوند روی آنها از گچ و چسب غیر استاندارد پر می شود. به همین خاطر است که پشت لامپ که برنر را نگه داشته کاملا کثیف شده و رنگ سفید شیری رنگ و یک دست را نخواهد داشت. بلکه برعکس پشت لامپ در خیلی از موارد هم دیده شده پر از ناهمواری است.

در مواردی دیده شده است که کل برنر لامپ کج شده و نه تنها کانون لامپ رعایت نشده بلکه کلا برنر لامپ را هم در  وسط تعبیه نکرده اند که ممکن است مشکلاتی را به وجود بی آورد.

طول عمر مفید لامپ ویدئو پروژکتور چقدر است؟

بصورت کلی طول عمر ویدئو پروژکتور به صورت معمول و اقتصادی بیان می شود. روش اقتصادی علاوه بر بیشتر شدن طول عمر لامپ، به کاهش مصرف برق نیز کمک زیادی می کند. بصورت کلی به مدل استفاده اقتصادی آن حالت صرفه جویی نیز گفته می شود. از دیگر مزیت های حالت اقتصادی می توان به کم شدن هزینه های نگهداری اشاره کرد. بطور خلاصه در حالت اقتصادی نور دستگاه کمتر و طول عمر لامپ بیشتر می شود.

در حالت معمولی و نرمال نور به اندازه کافی و بسیار خوب فراهم می شود اما طول عمر نسبت به حالت اقتصادی کاهش پیدا می کند. در هر دو حالت امکان تخمین پایان طول عمر دقیق لامپ وجود ندارد. طول عمری که شرکت های سازنده برای لامپ اعلام می کنند با طول عمر واقعی آنها متفاوت است.

برای رسیدگی سریع تر می توانید فرم زیر را پر کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل شود.

  انواع لامپ ویدئو پروژکتور

  دیتا پروژکتور ها دو مدل لامپ مختلف دارند. لامپ های حبابی و فریم دار، دو مدل مختلف از لامپ های دیتا پروژکتور ها می باشند. در این دو مدل لامپ، تفاوت هایی نیز وجود دارد. به طور کلی لامپ های فریم دارد پیشنهاد می شود. زیرا لامپ های حبابی برخی ایراد هایی دارد که لامپ های فریم دار آن ها را ندارد. لامپ های حبابی دیتا پروژکتورها، در هنگام عوض کردنشان نیاز به احتیاج به لحیم کاری و سیم کشی دارد و نور کم تری نسبت به نرخ فریم دارد. همچنین این مدل لامپ ویدئو پروژکتور گارانتی ندارد. اما تنها مزیتی که لامپ های حبابی نسبت به لامپ های فریم دار دارد، قیمت پایین تر آن است. این قیمت پایین هم به خاطر کیفیت پایین می باشد. اما بهتر است روی این قیمت پایین تر چشم پوشی کنید و لامپ های حباب دار بخرید که کارایی بیشتری دارند.

  تعمیر لامپ دیتا پروژکتور

  در برخی موارد ممکن است برای لامپ ویدئو پروجکشن مشکلاتی پیش بیاید که نیاز به تعمیر داشته باشد. از آنجایی که لامپ بسیار حساس است و قیمت بالایی هم دارد بهتر است تعمیر آن را به دست افراد متخصص بسپارید. زیرا در صورتی که لامپ به خوبی تعمیر نشود، امکان خراب شدن کامل آن و حتی آسیب رساندن به دیگر قطعات هم وجود دارد. از این رو اگر لامپ ویدئو پروژکتور شما آسیب دید، می توانید به فروشگاه پروژکتور کالا مراجعه کنید تا تعمیر این قطعه را به شکل تخصصی انجام دهد. برای ارتباط با تعمیر کاران پروژکتور کالا، می توانید فرمهای داخل صفحه را پر کنید و یا با شماره های داخل سایت تماس بگیرید

  نحوه تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

  نحوه تعویض لامپ دیتا پروژکتور متفاوت است البته بهتر است این کار را به متخصصین تعمیرات ارجاع دهید تا هم خیال خودتان راحت باشد هم دستگاه سرویس شده باشد. سرویس به موقع دستگاه باعث افزایش عمر لامپ دستگاه می شود. لامپ دیتا پروژکتور تقریبا نزدیک به 200 درجه حرارت تولید می کند که البته این امر به وات لامپ هم بستگی دارد. اگر که دستگاه به موقع سرویس نشود، ورود هوای خنک و خروج های گرم لامپ از دیتا پروژکتور به سختی انجام می شود و این امر باعث بالارفتن درجه حرارت داخل دستگاه خواهد شد.

  این اتفاق به سایر نقاط دستگاه آسیب می رساند و البته اگر دما تا درجه خاصی در دیتا پروژکتور بالارود دستگاه error temp یا خطای دما می دهد و دستگاه خاموش می شود. پس در سرویس به موقع دستگاه خود کوشا باشید سرویس به موقع برای مدارس و اموزشگاه هایی که ساعت کار انها با دستگاه بیشتر است حدود 200-300 ساعت می باشد و در سایر مکانها بسته به استفاده دستگاه ممکن است تا 700-100 ساعت هم نیاز به سرویس دستگاه نباشد.

  تشخیص کارکرد لامپ پروژکتور

  اغلب دستگاه های ویدئو پروژکتور میزان کارکرد و عمر باقی مانده لامپ را نشان می دهد. مثلا در ویدئو پروژکتور Epson وارد قسمت منو شده و بعد گزینه اینفو را بزنید. عددی که مقابل عبارت lamp hours نوشته شده است میزان عمر لامپ بر حسب ساعت است. سایر ویدئو پروژکتور ها نیز همچین قابلیتی دارند که با گشتن در قسمت setting یا menu می توانید آن را پیدا کنید.

  اجزای مهم لامپ ویدئو پروژکتور

  حباب و قاب لامپ دو جز اصلی لامپ ویدئو پروژکتور است. در کشورهای خارجی لامپ دستگاه را بصورت ماژول کامل به فروش می رسانند. در ایران به این صورت است که در صورت خرابی لامپ تعمیرکار تنها حباب آنرا تعویض می کند و از همان قابل قبلی استفاده می کنند. یکی از مهم ترین قطعات لامپ که درون حباب قرار دارند مغزی با burner است. بصورت کلی اجزای اصلی لامپ عبارتند از:

  1. هوزینگ یا قاب
  2. حباب لامپ

  چند نکته برای بیشتر شدن عمر لامپ دستگاه

  اگر میخواهید تا حد ممکن عمر مفید لامپ ویدئو پروژکتور را افزایش دهید بهتر است به نکات زیر دقت کنید. زیرا رعایت نکردن این نکات موجب آسیب بهلامپ می شود

  • از دستگاه و لامپ در مقابل گرد و غبار محافظت کنید
  • محل مناسب و دور از خاک برای نصب دستگاه
  • تمیز کردن فیلتر هوای ویدئو پروژکتور
  • سرویس های منظم دستگاه
  • بهتر است دستگاه در محلی خنک و با تهویه نصب شود

  با رغایت این نکات ساده می توانید از خراب شدن لامپ جلوگیری کنید و هزینه های هنگفتی برای تهیه این قسمت نکنید.

  علت بالا بودن قیمت لامپ ویدئو پروژکتور چیست؟

  همانطور که می دانید گران ترین و ارزشمندترین قطعه ویدئو پروژکتور، لامپ آن می باشد. بصورت کلی در لامپ از تکنولوژی و فناوری استفاده می شود که گران است. به عبارت دیگر پروسه تولید لامپ ویدئو پروژکتور بسیار گران است و در آن از ماشین های با ارزشی استفاده می شود. همین امر موجب شده قیمت لامپ ویدئو پروژکتور اینقدر بالا باشد.

  در مورد لامپ پروژکتور چه نکاتی باید مد نظر را داشته باشیم؟

  چندین مورد وجود دارد که در مشخصات یک لامپ ویدئو پروزکتور اهمیت ویژه ای دارد که در زیر به طور کامل قید شده است. 

  • وات مصرفی
   بهتر است بدانیم که لامپ ویدئو چند وات برق مصرف می کند. معمولا بیشتر در این نوع ویدئو از لامپ های متال هالید استفاده می گردد.
  • محل نگهداری
   باید از لامپ ویدئو پروژکتور در محیط های خشک، خنک و فاقد گرد و غبار نگهداری کنیم. با این حال می توانیم طول عمر لامپ را افزایش دهیم
  • روشنایی
   حتما می دانید که روشنایی در خرید ویدئو پروژکتور حائز اهمیت می باشد. برای اینکه بتوانید روشنایی لامپ را حفظ کنید توصیه می کنیم راهکار هایی که در دفترچه راهنما بیان شده است مراجعه کنید. 
  در نهایت اینکه

  برای خرید لامپ ویدئو پروژکتور بهتر است به مراکز معتبر و فروشگاه های آنلاین نام آشنا مانند پروژکتور کالا رجوع کنید. پروژکتور کالا یکی از قدیمی ترین و بهترین وارد کننده لامپ، دستگاه و قطعات اورجینال ویدئو پروژکتور است. اگر ویدئو پروژکتور به موقع سرویس نشود دچار مشکل می شود. در این صورت خارج شدن هوای گرم و وارد شدن هوای سرد با سختی انجام می شود. این امر موجب می شود دمای کلی دستگاه نیز بالا رود و ممکن است با ارور های مختلف مانند ERROR TEMP روبه رو شوید.

  18 Comments

  1. هاشمی گفت:

   سلام.وقت بخیر
   می خواستم ویدئو پروژکتور بخرم..لطفا بگین کدوم قیمتش مناسبه و کارایی بهتری داره..ممنون میشم راهنماییم کنین.

  2. الی گفت:

   چه لامپی برای دیتا پروژکتور مناسب است؟

  3. گشتاسپ گفت:

   پروژکتور برای دیدن فیلم چی خوبه؟

  4. محمدی گفت:

   سلام
   برندهایی که دارید ساخت کدوم کشوره؟

  5. sara گفت:

   مگه میشه اعتماد کرد لوازم برقی رو استوک خرید؟

   • nima sheybani گفت:

    اگر فروسگاهی که خرید می کنید معتبر باشه بله؛ پروژکتور کالا برای تمام محصولات خود ضمانت دارد

  6. الهام گفت:

   کاربرد های ويدئو پروژکتور چیه؟

  7. Mohamad گفت:

   طول عمر حباب لامپ ویدئو پروژکتور چقدره؟

  8. مبینا گفت:

   این پروژکتور های استوک چند سال مورد استفاده قرار گرفته اند؟

  9. سهیل احمدی گفت:

   آیا می توان بعد از خرید لامپ ویدئو پروژکتور، خودمون آن رو تعویض کنیم؟؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  free porn sex movies bananocams.com xnxxhomes sexi aunty video smutindia.pro indiansexfree nepalxnxx freeindianporn3.com mofos.com punjabi xxx xxxdesitube2.com horse mating videos xvideos bhojpuri apacams.com www.indian hidden cams.com www.indianmasala.com rajwap.me flora saini sex scene kindgirls.com hotindianporn.mobi sexe girl chachikichudai porno-zona.com tamil fuck southindian xnxx pinkpix.net bp sexy video movie puku naku videos erobomb.net sexy picture janwar mallu maria boobs onlyindianporn2.com sex bommalu xxx.kannada mobiporno.info bf blue film video pornbrust anybunny.tv hyderabad bf video xxx sweet rajwaptube.net www desi girls blog com tamilnadu sex videos com pakistanporn.info xxx videos dasi